Konsolidacja chwilowek - Pożyczki Bez BIK

“Konsolidacja chwilowek” i “pożyczka konsolidacyjna” to zupełnie inne programy spłaty. Pożyczka na konsolidację zadłużenia polega na zamianie niezabezpieczonego zadłużenia na zabezpieczone. W takim przypadku pożyczkobiorca jest zobowiązany do zapewnienia jakiejś formy zabezpieczenia. Może to nawet przybrać formę Twojego domu.

Tak więc, jeśli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, możesz znaleźć się w gorszej sytuacji niż wcześniej. Jeśli nie spłacisz rat kredytu konsolidacyjnego, Twój dom, jak również dobrobyt Twojej rodziny, mogą być zagrożone. Pożyczkodawca może zająć Twój dom, jeśli nie będziesz w stanie spłacić rat kredytu konsolidacyjnego. W obliczu takiej sytuacji wielu pożyczkobiorców ucieka się do maksymalizacji swoich kart kredytowych. Może to zwiększyć Twoje koszty odsetek, a w najgorszym przypadku doprowadzić do bankructwa i przejęcia.

Jak działa konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych polega na połączeniu wszystkich pożyczek płacowych w jedną pożyczkę. Po dokonaniu tego, pożyczkobiorca dokonuje płatności bezpośrednio do firmy zajmującej się konsolidacją pożyczek na spłatę zadłużenia, która z kolei płaci każdemu z pożyczkobiorców, od których udzieliłeś pożyczki.

Najistotniejszą korzyścią z konsolidacji spłaty kredytu jest to, że całkowita kwota, jaką jesteś winien, jak również Twoje miesięczne raty mogą być znacznie zredukowane.

Firmy udzielające konsolidacji chwilówek

Do takih firm naleza:

Te firmy takze udzielaja Pożyczek bez BIK.

W jaki sposób kredyt konsolidacyjny wpływa na mój BIK?

Firmy zajmujące się konsolidacją kredytów płacowych nie przekazują żadnych informacji do biur kredytowych. Twój plan zarządzania długiem nie pojawia się również w Twoim raporcie kredytowym. Tak więc, zapisanie się do programu konsolidacji kredytu kupieckiego nie powinno mieć bezpośredniego wpływu na Twoją ocenę kredytową. W rzeczywistości, w dłuższej perspektywie czasowej, można zaobserwować poprawę wyniku w miarę jak skutecznie spłacasz swoje długi.

Korzyści płynące z konsolidacji chwilówek

Konsolidacja długu w pożyczkę osobistą może pomóc w bardziej efektywnym jego zarządzaniu. Oto jak.

Niższe opłaty

Pożyczki prywatne często mają niższe oprocentowanie niż pożyczki z terminem płatności. Pożyczka na spłatę może mieć opłaty w wysokości prawie 400% APR. Jednak w zależności od pożyczkodawcy, oprocentowanie pożyczek osobistych zazwyczaj waha się od 5% do 36%.

Elastyczne warunki spłaty

W przeciwieństwie do pożyczek z terminem płatności, które zazwyczaj muszą być spłacone w ciągu dwóch do czterech tygodni, pożyczki osobiste oferują różne terminy spłaty, które zazwyczaj wahają się od 12 do 84 miesięcy. Możesz wybrać termin, który najlepiej odpowiada Twojemu budżetowi.

Przewidywalne płatności miesięczne

Kiedy połączysz swoje pożyczki płatnicze w pożyczkę osobistą, dokonasz jednorazowej miesięcznej wpłaty, aby spłacić swój dług. Twoja miesięczna spłata pozostaje taka sama do momentu całkowitej spłaty pożyczki.

Twoja zdolność do płacenia za sprawy

W odróżnieniu od pożyczkodawców, instytucje finansowe, które udzielają pożyczek osobistych, dbają o Twoją zdolność do spłaty pożyczki. Ponieważ pożyczkodawca musi mieć wystarczającą pewność, że możesz spłacić pożyczoną kwotę, jest mniej prawdopodobne, że otrzymasz pożyczkę, na którą Cię nie stać.

Jeśli potrzebujesz pomocy w postaci pożyczki zwrotnej, to pożyczka konsolidacyjna może pomóc Ci przywrócić Twoje finanse na właściwe tory. Pożyczki konsolidacyjne zazwyczaj oferują:

Niższe opłaty: Niektóre pożyczki osobiste są objęte opłatą początkową, zazwyczaj około 1 do 5 procent kwoty pożyczki, ale możesz znaleźć pożyczkę bez opłaty z góry.

Elastyczne warunki spłaty: Pożyczki prywatne oferują okresy kredytowania, które zazwyczaj wahają się od 12 do 84 miesięcy. Pożyczki z terminem spłaty zazwyczaj muszą być spłacone w następnym dniu spłaty, lub zazwyczaj w ciągu dwóch do czterech tygodni.

Przewidywalne płatności miesięczne: W przypadku pożyczki osobistej, będziesz dokonywał jednej miesięcznej wpłaty do czasu spłaty pożyczki. Jeśli roczna stopa oprocentowania jest stała, twoja spłata zazwyczaj pozostaje taka sama przez cały okres kredytowania.

Wymagana kontrola kredytowa: Może to zabrzmieć na minus, ale pożyczkodawca udzielający pożyczki na konsolidacje zadłużenia chce się upewnić, że stać go na miesięczne spłaty przed podpisaniem umowy kredytowej. Zazwyczaj sprawdzają oni twoje źródło dochodu, sprawdzają twoje raporty kredytowe lub pytają o rezerwy gotówkowe. Nawet jeśli masz niższą ocenę zdolności kredytowej, mogą być skłonni do współpracy z Tobą. Z drugiej strony, pożyczkodawcy zazwyczaj nie sprawdzają, czy jesteś w stanie poradzić sobie z pożyczką.

Nie ma możliwości prolongaty: Kiedy już spłacisz wszystkie pieniądze, skończysz z tym. Twoje konto jest zamknięte, a pożyczka jest oznaczona jako spłacona. Jeśli potrzebujesz więcej pieniędzy, będziesz musiał ubiegać się o nową pożyczkę.

Wady kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych

Ulga w zapłacie pożyczki prawdopodobnie brzmi świetnie, ale należy rozważyć te punkty przed złożeniem wniosku o nową pożyczkę osobistą:

Nadal możesz zalegać z zapłatą kredytu. Mimo, że planujesz dokonać każdej spłaty w terminie, utrata pracy lub inna przeszkoda może spowodować, że znów będziesz miał problemy finansowe. Wszelkie zaległe lub opóźnione płatności mogą zniszczyć Twoją ocenę kredytową, a pożyczkodawca udzielający pożyczki konsolidacyjnej może wysłać Twoje konto do windykacji. Postaraj się planować z wyprzedzeniem w nagłych przypadkach finansowych, przechowując jak najwięcej oszczędności w funduszu awaryjnym.

Możesz nie kwalifikować się do niskiego oprocentowania. Indywidualne oprocentowanie pożyczki wynosi zazwyczaj od około 4 do 36 procent, w zależności od zdolności kredytowej. Wielu kredytodawców internetowych jest skłonnych do współpracy z osobami z niską oceną zdolności kredytowej, chociaż Twoje oprocentowanie może być z wyższej półki. Wciąż jednak są one niższe niż koszty pożyczki płatnej, która może mieć RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) około 400 procent lub wyższe. Jeśli jesteś członkiem unii kredytowej, możesz również przyjrzeć się alternatywnym pożyczkom na spłatę. Są to małe, krótkoterminowe pożyczki o przystępnym oprocentowaniu.

Alternatywy dla konsolidacji zadłużenia z tytułu kredytów z terminem spłaty

Jeśli kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych nie wydaje się właściwa w danej sytuacji, należy rozważyć te alternatywy:

Poproś o przedłużenie terminu spłaty: W niektórych miastach (Krakow, Dabrowa Gornicza), pożyczkodawcy są zobowiązani do przedłużenia okresu spłaty po kolejnej wypłacie. Może to pomóc, ponieważ Twoje płatności będą mniejsze, a Ty będziesz miał więcej czasu na zebranie pieniędzy. Zapytaj swojego kredytodawcę, czy jest to opcja i czy zapłacisz za nią opłatę.

Wprowadź plan zarządzania długiem: W ramach planu zarządzania długiem, współpracujesz z doradcą kredytowym, aby negocjować z kredytodawcami lepsze warunki kredytu. Po uzgodnieniu miesięcznej płatności, co miesiąc będziesz wysyłał fundusze do organizacji kredytowej. Z kolei organizacja ta spłaci Twoich kredytodawców. Ważne jest, aby współpracować z renomowaną agencją doradztwa kredytowego, więc przed zapisaniem się na plan należy zbadać swoje możliwości.

Złóż wniosek o ogłoszenie upadłości w rozdziale 7: Bankructwo w rozdziale 7 to proces prawny, który może pomóc niektórym ludziom spłacić część lub całość ich długu. Będziesz musiał przestrzegać ścisłego procesu, a niektóre aktywa mogą zostać sprzedane, aby spłacić część swojego długu. Ten ruch jest zazwyczaj zarezerwowany jako środek ostateczny, ponieważ wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Twoja ocena kredytowa zostanie zniszczona i może być trudno zakwalifikować się do kredytu na kilka lat po zwolnieniu z bankructwa. Porozmawiaj z prawnikiem przed wyborem tej opcji.